Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; metaboxesGenerator has a deprecated constructor in /home/egi206803fed/public_html/wp-content/themes/politician/functions/metaboxes/metaboxes_generator.php on line 5

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; TwitterWidget has a deprecated constructor in /home/egi206803fed/public_html/wp-content/themes/politician/widgets/widget-twitter.php on line 3
EGİFED Yönetim Kurulu İzmir Temasları - EGİFEDEGİFED

Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren 6 genç işadamı derneği tarafından oluşturulan EGİFED, yılın son toplantısını İzmir’de gerçekleştirdi.

Ege Genç İşadamları Derneği ev sahipliğindeki toplantıya, EGİAD, Manisa Akhisar, Nazilli, Balıkesir, Bandırma Genç İşadamları Dernekleri’nde yönetim kurulu üyeleri tam kadro katılım gösterdi.  Temel Aycan Şen başkanlığındaki EGİFED yönetimi,  toplantı öncesinde Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi – DTO, Ege Bölgesi Sanayi Odası – EBSO ve İzmir Ticaret Odası – IZTO Yönetim Kurulu Başkanlarını ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

Ege Bölgesi’ndeki genç işadamlarının üye olduğu EGİFED’in Deniz Ticaret Odası’nda gerçekleşen ziyaretinde İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşüldü. Bölgedeki denizcilik faaliyetlerinin değerlendirildiği görüşmede, denizcilik üzerine yapılan yatırımlarda bölgenin birlikte ortak hareket etmesinin önemine dikkat çekildi.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile yapılan görüşmede ise, EGİAD kurucu üyelerinden olan başkan bölgenin genç başkanlarına bölge ve ülke bazında aydınlatıcı bilgiler vererek destek bekleyen projeler konusunda bilgi aldı. Ayrıca EGİFED üyesi genç işadamlarının bölge beklentileri değerlendirildi. Yakın süreçte gelişmekte olan ülkelerin, potansiyel riskler taşımasına karşın; Ege Bölgesi’nin bazı fırsatlara açık olduğuna işaret edilen ziyarette, özellikle İzmir ve çevresinin dış ticarette eksi vermeyen nadir ekonomilerden biri olduğu ifade edildi.

İZTO’ya yapılan ziyarette İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ile bir araya gelen EGİFED yönetim kurulu üyeleri başkandan yönetim tecrübelerine dair bilgiler aldılar ve sorularına yanıt buldular. İZTO’nun İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne verdiği destekler üzerinde de durulan görüşmede, üniversitenin yalnızca İzmir’in değil, bölgenin en iyi üniversitelerinden biri olduğu ve geleceğin genç iş insanlarının yetişmesinde eğitimin yeri vurgulandı.

Ziyaretlerden alınan ortak görüş ise ortak projelere imza atılması yönünde oldu.

Oda başkanlarının bu tecrübelerinden faydalanan EGİFED Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek başkanları daha sonra EGİAD’da gerçekleşen yönetim kurulu toplantısına katılım gösterdi. 2016 iş takvimini belirleyen EGİFED Yönetimi, 2015 değerlendirmesinde bulundular. Konuya ilişkin açıklamada bulunan EGİFED Yönetim Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen, Federasyon derneklerinin her birisinin kendi ilinde çok güçlü olduklarına ve önemli projelere imza attığına dikkat çekerek, “Bu yıl boyunca Ege Bölgesi’nde yapılan toplantı ve ziyaretler sonucunda bölge derneklerinin önemli projelere imza attığını gördük. Federasyon olarak, Türkiye çapındaki aktiviteler için derneklerimiz ve Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu TÜGİK arasında köprü görevi üstlenmekteyiz. Projelerin bölge ve ülke bazında ses getirmesi ve yer bulması için çalışıyoruz, EGİFED’in Türkiye’nin genç ve dinamik iş insanları olarak derneklerimizin, iş dünyası ve ekonomiye katkıları artarak sürecektir” dedi.

JPB_9955 JPB_9938 JPB_9908